سفارش موشن گرافی

خدمات آنسه
خدمات ما

سفارش موشن گرافی

 آژانس تبلیغاتی آنسه

اهمیت سفارش موشن گرافیک برای تبلیغات و فروش محصول

 

امروزه استفاده از موشن گرافیک در تبلیغات درحال افزایش است؛ چرا که  این روش، زیبایی بصری دارد. همچنین خیلی بهتر و کارآمدتر پیام را انتقال می‌دهد، به‌علاوه سرعت بالایی در انتقال پیام دارد. یکی از مزایای استفاده از موشن گرافیک تأثیرگذاری  بالای آن است و با استفاده‌ی هوشمندانه از این روش می‌توان احساسات و تفکرات مخاطب را به سمت خاصی هدایت کرد. پس همان‌طور که اشاره کردیم استفاده از موشن گرافیک در تبلیغات می‌تواند هم جذابیت محصولات و خدمات شما را بالا ببرد و هم تعداد مشتری‌های شما را افزایش دهد؛ درنتیجه خرید موشن گرافیک یک گزینه مناسب برای شما است.

 

اهمیت موشن گرافیک برای برندینگ 

 

قبل از آنکه درمورد تأثیری که موشن گرافیک بر روی برندینگ می‌گذارد، صحبت کنیم ابتدا در مورد مزایای استفاده از موشن گرافیک صحبت می‌کنیم. این مزایا عبارت‎اند از:

•    بالا بودن قدرت بصری این روش

•    طراحی‌های جذاب

•     یادآور برند

•    داشتن محبوبیت و جذابیت

•    سادگی

•    توانایی انتقال پیام در کم‎ترین زمان

•    ماندگار بودن در ذهن‌ها

•    ایجاد یک ذهنیت محبوب در مورد برند

•    ایجاد اعتماد سازی

باید بگوییم استفاده از موشن گرافیک برای برندینگ می‌تواند کاری کند تا برند شما در ذهن همه باقی بماند؛ زیرا برای ساخت آن می‌توان از رنگ‎های ویژه‌ای استفاده کرد که برای مخاطب جذاب باشد‌، به‌علاوه می‌توان با موشن یا حرکاتی که در این روش استفاده می‌شود، یک تصویر زیبا و تأثیرگذار برای مخاطب ایجاد کرد و حتی آن را به سمت خرید محصول و استفاده از خدمات شما سوق داد.

 

استانداردهای طراحی موشن گرافیک

موشن گرافی

 

برای طراحی کردن یک موشن گرافیک جذاب و زیبا باید یک سری اصول و نکته را رعایت کرد که در ادامه در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد.

برای برخورداری از خدمات دیگری که علاوه بر موشن‌گرافی به کسب و کار شما کمک خواهند کرد می‌توانید بر روی عبارات سفارش و خرید لوگو و تیزر تبلیغاتی کلیک کنید.

 

داشتن مهارت گرافیکی

 

داشتن مهارت گرافیکی یکی از اصلی‌ترین نکاتی است که باید برای طراحی موشن گرافیک با آن آشنا باشید. یعنی شما باید به یک سری نرم‌افزار و برنامه مسلط باشید تا بتوانید با آن‌ها کار کنید و المان‌های مورد نیاز برای موشن گرافیک را اجرا کنید. در بعضی موارد نیز برای بهتر شدن کار، استفاده از انیماتور می‌تواند به شما کمک شایانی کند. مشتریان باید هنگام خرید موشن گرافیک به این نکات دقت کنند.

 

درک رنگ‌ها

 

درک رنگ‌ها و تاریخچه روان‌شناسی آن‌ها برای موشن گرافیک بسیار ضروری است. همان‌طور که می‌دانیم پشت هر رنگ یک تئوری روان‌شناسی وجود دارد که باید یک طراح موشن گرافیک به آن‌ها تسلط داشته باشد. برای مثال باید بداند هر رنگ را در کجا استفاده کند یا اینکه برای جذب مخاطب و تأثیرگذاری بیشتر چه رنگی را به‌کار ببرد. یک مشتری نیز باید به هنگام خرید موشن گرافیک رنگ مورد نظر خود را با طراح درمیان بگذارد.

 

آشنایی با مفهوم انیمیشن

 

آشنایی با مفاهیم انیمیشن یکی دیگر از نکات لازم برای موشن گرافیک است؛ یعنی شما باید از ساختار انیمیشن و چگونگی استفاده از آن آگاهی داشته باشید تا بتواند یک موشن گرافیک طراحی کنید. شما باید تمام این موارد را به هنگامی که سفارش طراحی لوگو دریافت کردید، رعایت کنید

 

دانش تایپوگرافی

 

یکی دیگر از مهارت‌های مورد نیاز برای موشن گرافیک دانش تایپوگرافی است. یعنی طراح باید بداند چگونه متن و کلمات را از طریق زبان تصویری کنار هم بچیند؛ چرا که هرچه تایپوگرافی زیباتر باشد، به طبع موشن گرافیک هم جذاب‌‌تر به نظر می‌رسد.

 

داشتن مهارت فنی

دانش موشن گرافی

 

یکی از اولین تکنیک‌هایی که یک فرد به‌عنوان موشن گرافیک دیزاینر باید داشته باشد این است که از مهارت فنی برخوردار باشد. دانش استفاده از نرم‌افزارهای مختلف و کار با کامپیوتر یکی از اصولی‌ترین تکنیک‎های مورد نیاز موشن گرافیک است. امروزه تعداد برنامه‌ها و نر‎م‌افزارهایی که در این حوزه استفاده می‌شود رو به افزایش است و یک طراح موشن گرافیک حرفه‌ای باید روش استفاده از تمام این نرم‌افزارها را بلد باشد و بداند که چطور با آن‌‌ها کار کند.

 

صداگذاری و تدوین

 

صداگذاری و تدوین نیز از مواردی هستند که باید در حین موشن گرافیک مورد استفاده قرار بگیرند؛ این کار به جذابیت محتوای شما و تأثیرگذاری آن می‌افزاید. اما باید دقت داشته باشید که کار صداگذاری را به‌درستی انجام دهید تا تصویر تندتر و یا کندتر از صدا پخش نشود.

خدمات دیگر آنسه که احتمالا برای شما مفید هستند:

تدوین

خدمات اینستاگرام

ارسال پیاام در واتساپ

 

مشخص کردن محدوده زمانی

 

وظیفه‌شناس و سروقت بودن از دیگر مواردی است که یک طراح موشن گرافیک باید در اولویت خود قرار دهد. وقتی شما به‌عنوان طراح موشن گرافیک برای مشتری یک تاریخ مشخص می‌کنید و تعهد می‌دهید که در آن زمان کار را تحویل دهید باید تمام تلاش خود را برای اتمام کار تا آن تاریخ به‌کار ببرید و بدقولی نکنید؛ چرا که با این کار اعتبار خود را زیر سوال می‌برید.

 

داشتن خلاقیت و اصالت

 

خلاقیت داشتن برای کار طراحی موشن گرافیک بسیار ضروری است؛ چرا که کار را جذاب‌تر و تأثیرگذارتر می‌کند. همچنین شما به عنوان یک طراح گرافیک باید در کار خود اصالت داشته باشید و از سبک‌های افراد دیگر استفاده نکنید، سبک داشتن به اعتبار شما خواهد افزود.

 

تکنیک‌های طراحی موشن گرافیک

 

برای طراحی موشن گرافیک باید از یک سری تکنیک استفاده کرد تا یک موشن گرافیک جذاب داشته باشید. در ادامه درمورد این تکنیک‌ها بیشتر صحبت می‌کنیم.

 

تکنیک تحریف اشکال

 

یکی از تکنیک‌هایی که بسیار پرطرفدار است، تکنیک تحریف اشکال است. در این تکنیک، اشکال حالت پیکسلی به خود می‌گیرند. این تکنیک تقریبا در همه بازاریابی‌ها و فرهنگ‌ها از مد گرفته تا برندسازی ریشه دوانیده و کاربرد آن نیز روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

 

تکنیک قلم‌ها و عناوین متحرک

 

به‌کارگیری عناوین و قلم‌های متحرک امروزه بسیار رایج شده است؛ چرا که به جذابیت موشن گرافیک شما می‌افزاید، همچنین می‌توانید به‌راحتی پیام خود را با این روش به مخاطب انتقال دهید.

 

تکنیک حرکت مایع

 

این تکنیک به این معنی است که اشکال به‌صورت مایع از شکل اصلی خود تغییر پیدا می‌کنند و به‌عبارتی اشکال شبیه مایعی هستند که ابعاد دارند. با اینکه مدت‎هاست از ابداع این تکنیک می‌گذرد اما هنوز محبوبیت خود را دارد و بسیار استفاده می‌شود.

 

تکنیک گرادیانت یا شیب رنگی

 

چند سالی است که این تکنیک وارد حوزه عملیاتی شده است اما قبلا هم جزو روش‌های موشن گرافیک بوده است. شیب رنگی به کیفیت کار می‌افزاید؛ به همین دلیل کاربرد زیادی دارد. همچنین زیبایی موشن گرافیک را دوچندان می‌کند؛ درنتیجه شما می‌توانید به هنگام خرید موشن گرافیک تکنیک شیب رنگی را نیز انتخاب کنید.

 

تکنیک تصاویر متحرک

 

استفاده از این تکنیک با توجه به رشد فضای دیجیتال و شبکه‌های اجتماعی رو به افزایش است، همچنین شرکت‌های زیادی به هنگام سفارش موشن گرافیگ، این تکنیک را سفارش می‌دهند؛ چرا که این روش جذاب و خنده‌دار است و باعث افزایش مخاطب می‌شود. تکنیک تصاویر متحرک یکی از تکنیک‌های جذابی است که شما می‌توانید به هنگام سفارش موشن گرافیک از آن استفاده کنید.

 

تکنیک تغییر آرام میان صفحات

 

این تکنیک که در آن آیکون‌ها، لایه‌ها و ... به‌آرامی در صفحه حرکت می‌کنند قبلا بسیار مورد استفاده قرار می‌گرفت، امروزه نیز کاربرد آن در موشن گرافیک بسیار افزایش پیدا کرده است و به هنگام خرید موشن گرافیک، شرکت‌‌های زیادی این روش را سفارش می‌دهند.

 

ترکیب دو بعدی و سه بعدی

 

به هنگام سفارش موشن گرافیک یک سری از افراد تکنیک ترکیب دو بعدی و سه بعدی را از طراح موشن گرافیک می‌خواهند. این روش باعث ایجاد یک تجربه جدید در مخاطب می‌شود و تاثیرگذاری کار را بالا می‌برد.

 

انواع موشن گرافیک

 

موشن گرافیک انواع گوناگونی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

 

ویدیو موشن

 

ویدیو موشن به معنی تلفیق فیلم‌برداری با تصویر و انتقال آن به مخاطب است. این روش به زیبایی کار می‌افزاید، به‌علاوه از این طریق می‌توان مفاهیمی را انتقال داد که با فیلم‌برداری امکان‌پذیر نیست. 

 

اینفو موشن

 

قبل از آنکه اینفوموشن را تعریف کنیم ابتدا اینفوگرافی را مورد بررسی قرار می‌دهیم. اینفوگرافیک به معنی این است که در قالب تصویر، مفاهیم را منتقل کنیم. به‌عنوان مثال می‌توانیم یک تصویر درباره بیماری ایدز درست کنیم و با استفاده از نمای گرافیکی، علائم و راه‌های پیشگیری از آن را توضیح دهیم. اینفو موشن درست شبیه به اینفوگرافیک است اما با این تفاوت که در قالب ویدیو تولید می‌شود.

 

انیمیشن

 

اختلاف زیادی برسر این موضوع وجود دارد که آیا انیمیشن جزو موشن گرافیک هست یا خیر؛ چرا که موشن گرافیک ساده‌تر از انیمشن است و انیمیشن همراه با تصاویر متحرکی است که بیانگر یک درام و یا داستان است، به‌علاوه در آن کاراکتر یا شخصیت وجود دارد، درصورتی که در موشن گرافیک این گونه نیست. باید گفت موشن گرافیک و انیمیشن شباهت زیادی دارند اما دارای تفاوت‎هایی نیز هستند که هر دو به صورتی تصاویر متحرک به‌حساب می‌آیند. هنگام خرید موشن گرافیک باید به تفاوت آن با انیمیشن دقت کنید.

 

مزایا و معایب استفاده از موشن گرافیک برای صاحبان کسب‌ و کار

 

در این قسمت از مقاله قصد ما این است که مزایا و معایب موشن گرافیک را بیان کنیم. این موارد عبارت‌اند از:

•    کاربران چه آفلاین باشند و چه آنلاین می‌توانند از ویدیو شما دیدن کنند و با محصولات و خدمات شما آشنا شوند.

•    موشن گرافیک باعث می‌شود افراد زیادی از طریق فضای مجازی و یا موتورهای جست‌وجوگر به وب‌سایت شما مراجعه کنند.

•    استفاده از موشن گرافیک روی سئو سایت تاثیر می‌گذارد.

•    استفاده از موشن گرافیک‌های جذاب می‌تواند شما را از بقیه متمایز کند.

همان‌طور که اشاره کردیم موشن گرافیک علاوه‌بر مزایا، معایبی نیز دارد، این معایب عبارت‌اند از:

•    تولید موشن گرافیک یک کار تخصصی به‌حساب می‌آید.

•    نیاز به تسلط برروی نرم‌افزارهای حرفه‌ای دارد

•    همچنین گاهی مواقع سرعت اینترنت کاهش پیدا می‌کند و امکان تماشای ویدیو موشن گرافیک وجود ندارد.

همچنین شما می‌توانید با کلیک بر لینک‌های طراحی سایت، سئو و بهینه‌سازی سایت، ترجمه و کپی رایتینگ و تولید محتوای متنی از خدمات آنسه تیم در این حیطه بهره‌مند شوید.

 

مراحل ساخت موشن گرافیک

 

ساخت موشن گرافیک در چند مرحله انجام می‌شود که در ادامه آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. به هنگام خرید موشن گرافیک حتما توجه کنید که این موارد رعایت شده باشد.

 

بررسی نام تجاری

 

اولین چیزی که باید هنگام سفارش موشن گرافیک به آن توجه کرد نام تجاری است. یک طراح حرفه‌ای باید اول برند شما را مورد بررسی قرار دهد سپس مشتری‌ها را بسنجد و بعد متناسب با آن‌ها شروع به ساخت یک موشن گرافیک در مورد برند و کسب‌وکار شما کند؛ انجام این کار بسیار حیاتی است؛ چرا که بدون آن موشن گرافیکی نیز وجود نخواهد داشت.

 

متن سناریو

 

پس از مشخص شدن هدف و بررسی برند، همچنین خرید موشن گرافیک، نوبت به متن سناریو می‌رسد. متن سناریو نیز بسیار مهم است؛ زیرا طراح باید از طریق آن، مفاهیم و هدف را به مخاطب منتقل کند. پس همان‌طور که متوجه شدیم متن سناریو برای تولید یک موشن گرافیک در جایگاه مهمی قرار دارد. زمان سفارش موشن گرافیک باید حتما سناریوی خود را مشخص کرده باشید.

 

صدا گذاری

 

مرحله بعدی برای تولید یک موشن گرافیک صدا گذاری است. برای آنکه موشن گرافیک جذاب شود باید در انتخاب صدا و موزیک دقت لازم را داشته باشید و سعی کنید از افرادی در این زمینه استفاده کنید که دارای مهارت صداپیشگی هستند. 

 

داستان نویسی

 

مرحله بعد این است که سناریوی خود را با جزئیات و به‌صورت داستان در آورید. این کار به سناریو شما نظم می‌دهد و انجام موشن گرافیک را برای شما راحت‌تر می‌کند. 

 

جان بخشی یا انیمیشن

 

جان بخشی مرحله بعدی موشن گرافیک است. باید بدانید که بعضی مواقع کار بر روی کاغذ راحت به‌ نظر می‌رسد اما زمانی که نوبت به مرحله موشن گرافیک می‌رسد کار سخت می‌شود و طراح با یک سری چالش روبه‌رو می‌شود. ولی همین چالش‌هاست که کار را شیرین می‌کند.

 

تفاوت لوگو موشن با موشن گرافیک

 

همان‎طور که متوجه شدیم موشن گرافیک یک سناریو و داستان دارد که آن را در قالب انیمیشن در می‌آورند در صورتی که لوگو موشن این گونه نیست. در لوگو موشن، لوگوی شرکت یا یک کسب‌وکار به‌صورت انیمیشن در می‌آید و هیچ سناریو یا داستانی را به همراه ندارد. باید گفت لوگو موشن زیر مجموعه موشن گرافیک است که به تازگی طرفداران زیادی پیدا کرده است و طراحان زیادی خواستار کار در این حیطه هستند. در ادامه چند نوع از لوگو موشن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم. شما باید برای سفارش موشن گرافیک تفاوت این دو را درنظر بگیرید تا به مشکل برنخورید.

 

لوگو موشن فلت

 

این نوع از لوگو موشن به‌صورت دو بعدی طراحی می‌شود و در آن از سبک‌های مینیمال و ساده استفاده می‌شود. در آن کلمات خوانا هستند و تایپوگرافی آن زیبا است. لوگو موشن فلت یکی از سبک‌هایی است که می‌توان برای خرید موشن گرافی در نظر گرفت.

 

لوگو موشن سه بعدی

 

دراین نوع از لوگو موشن که به حروف لوگو، حجم داده می‌شود، طراحی لوگو سه بعدی می‌گویند. این کار لوگو را تخصصی‌تر می‌کند و باعث جذب مخاطب بیشتری می‌شود. شما باید مشخص کنید که هدفتان خرید موشن گرافیک است یا می‌خواهید لوگوموشن خریداری کنید.

 

چند توصیه برای ساخت و سفارش موشن گرافیک

 

برای طراحی موشن گرافیک چند توصیه وجود دارد که در ادامه درمورد آن‌‌ها صحبت خواهیم کرد.

 

تصمیم‌گیری در مورد سبک ظاهری پروژه

موشن گرافیک دیزاینر

 

به هنگام سفارش موشن گرافیک، سبکی که قرار است در پروژه به کار ببریم باید اول از همه مشخص شود؛ یعنی در ابتدا بایستی مشخص کنیم می‌خواهیم از چه رنگ‌، فونت و ... استفاده کنیم. اگر در حین تولید موشن گرافیک فونت‌های شما تغییر کند یا به‌طور ناگهانی رنگ‌های آن تعویض شود جلوه خوبی به کار شما نمی‌دهد. پس بهتر است به هنگام شروع کار و سفارش موشن گرافیک تمام این نکات را رعایت و قالب موشن گرافیک خود را مشخص کنید تا بعدا مشکلی ایجاد نشود.

 

به وضوح نشان دادن هدف

 

بعد از آنکه سفارش موشن گرافیک صورت گرفت، قالب آن نیز مشخص شد و شما به‌طور کامل از خواسته مشتری آگاه شدید، نوبت به اجرای هدف می‌رسد. شما به‌عنوان یک طراح موشن گرافیک باید سعی کنید هدف را به درستی به مخاطبان انتقال دهید، به‌صورتی که مخاطب کاملا مفهوم این موشن گرافیک را درک کند.

 

همان‌طور که از متن بالا متوجه شدیم، امروزه موشن گرافیک بسیار پرطرفدار است و می‌تواند یک راه عالی برای پیشی گرفتن از رقبا باشد. پس شما می‌توانید برای افزایش مشتری‌ها و ارتقای کسب‌وکار خود، سفارش موشن گرافیک بدهید، اما باید دقت داشته باشید برای خرید موشن گرافیک به سراغ شرکت‌هایی بروید که باتجربه‌تر هستند و در انجام کار کیفیت را اولویت خود قرار می‌دهند.

با توجه به کار بین 2 تا 7 روز به طول می‌انجامد

به متحرک کردن لوگو، لوگوموشن گفته می‌شود.

موشن گرافیک به حرکت درآوردن عکس ها و المان های گرافیکی است اما انیمیشن ها توسط انیماتور ها ساخته میشود مانند انیمیشن های کارتونی

کیفیت ها نسبت به درخواست کارفرما تنظیم می‌شود.

سه نوع اصلی 1. لوگو تایپ 2. لوگو موشن های سه بعدی 3. و لوگو موشن های دو بعدی اما انواع دیگری نیز دارد.