سفارش و خرید لوگو

خدمات آنسه
خدمات ما

سفارش و خرید لوگو

 آژانس تبلیغاتی آنسه

 

اهمیت طراحی لوگو برای تبلیغات و فروش محصول


یک طراحی لوگوی خوب، تأثیر به‌سزایی در افزایش تعداد بازدید، موفقیت در تبلیغات و افزایش فروش دارد. در ادامه به صورت کامل درباره دلایلی که طراحی لوگو در تبلیغات و فروش تأثیر دارد صحبت خواهیم کرد.


شناخت برند

لوگوی برند

 

شناخت برند، یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های تبلیغاتی شرکت است. برای شناساندن برند خود در بین مردم نیاز به تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های زیادی دارید. در واقع  برای آن که تصویری جذاب از برند خود به مخاطبان نشان دهید، ساده‌ترین کار استخدام طراح گرافیک حرفه‌ای است.  با ساخت لوگوی حرفه‌ای می‌توانید محصولات خود را به طیف وسیعی از مشتریان معرفی کنید. با یک لوگوی مناسب به آسانی پیام محصولات و خدمات خود را به مشتریان انتقال دهید.


ارتباط موثر

 

لوگو از  طریق تصاویر و کلمات، مشتریان را به خرید محصولات یا خدمات ترغیب می‌کند. بنابراین سفارش طراحی لوگو، نقش بسیار مهمی در برقراری ارتباط مؤثر با مخاطب دارد. لوگوها فقط برای تبلیغات چاپی استفاده نمی‌شوند بلکه شما می‌توانید برای سفارش لوگو اینستاگرام و وب سایت خود هم اقدام کنید. بنابراین در تبلیغات مدرن  نیز برای انتقال هویت برند شرکت و افزایش فروش به خرید لوگو نیاز دارید.


جلب توجه

 

لوگو سبب جلب توجه مخاطبان به برند شرکت شما می‌شود. برای جلب توجه بیشتر مخاطبان، از متن‌های مختصر و واضح و طراحی‌های ساده استفاده کنید. در هنگام سفارش لوگو از طراحان بخواهید که از رنگ‌های زیاد، عکس‌های بزرگ یا تایپوگرافی‌های پیچیده بپرهیزند و از فضای سفید برای ارائه متن خود استفاده کنند. همیشه به یاد داشته باشید که هدف از طراحی لوگو جلب توجه مخاطبان است.


یک خاطره بسازید

 

لوگو، نقش بسیار مهمی در ساختن خاطره‌ در ذهن مخاطبان دارد. ترکیبی از رنگ‌ها، تایپوگرافی، شکل‌ها و انیمیشن‌ها به شما کمک می‌کند که در ذهن مخاطبان بمانید. برای سفارش طراحی لوگو از  طراحان گرافیک خلاق استفاده کنید. همچنین بهتر است در انتخاب طراح گرافیک برای خرید لوگو بسیار دقت کنید تا مطمئن شوید که می‌تواند محصولات یا خدمات شما را به مخاطبان معرفی کند.

خدمات دیگر آنسه که ممکن است برای شما مفید باشند:

سفارش و خرید بنر

سفارش موشن گرافی

تیزر تبلیغاتی


استانداردهای طراحی لوگو انحصاری

 

امروزه یک لوگو فقط یک نماد تجاری برای شناسایی یک شرکت و محصولات یا خدمات نیست، بلکه هویت برند را نشان می‌دهد. در این بخش به استانداردهایی که برای سفارش طراحی لوگو باید در نظر گرفته شود اشاره می‌شود.


هویت برند

 

زمانی که قصد دارید برای سفارش لوگوی خود اقدام کنید، مطمئن باشید هویت برند  خود را به خوبی درک کرده‌اید.  قبل از آن که بخواهید برای خرید لوگو دست به کار شوید بهتر است درباره ایدئولوژی برند خود و اهدافی که در آینده می‌خواهید دنبال کنید، بنویسید. در واقع باید بدانید که می‌خواهید برند شما در بین مشتریان و بازار چه تصویری داشته باشد؛ بنابراین طراحان گرافیک می‌توانند از عناصری استفاده کنند که اطلاعات  برند شرکتتان را به خوبی نمایش دهد.


مخاطب خود را بشناسید

 

قبل از آن که اقدام به سفارش لوگو کنید، مشتریان هدف خود را شناسایی کنید و مشخص کنید که چه کسانی از محصول شما خریداری می‌کنند. اطلاعات کاملی مانند سن، جنسیت، سلایق، فرهنگ و وضعیت مالی از مخاطبان هدف خود جمع‌اوری کنید و متناسب با ویژگی‌های مخاطبان هدف، لوگوی خود را سفارش دهید. هنگامی که تصویری از مشتری ایده آل خودتان را در ذهن دارید، می‌توانید با لوگویی که برای شما طراحی شده است به آسانی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید.

 

رقبا خود را تحلیل کنید

 

شرکت‌هایی که کار طراحی لوگو را انجام می‌دهند باید رقبای شما را با دقت شناسایی کنند و  استراتژی‌های آنها را برای جذب مخاطب بررسی کنند. این شرکت‌ها رقبای شما را به خوبی تحلیل می‌کنند و  بررسی می‌کنند که رقبایتان از چه رنگ‌ها و فونت‌هایی برای طراحی لوگوهای خود استفاده می‌کنند. آن‌ها باید تمام لوگوهای رقبای شما  را به صورت کامل تحلیل کنند تا بتوانند لوگویی منحصربه فرد برای شرکت شما طراحی کنند.


الهام گرفتن

 

 قبل از طراحی لوگو از چندین ایده‌ الهام بگیرید و آن‌ها را دقیق بررسی کنید. شما می‌توانید در اینستاگرام و پینترست ایده‌های مختلفی را ببینید و آن‌ها را بررسی کنید. اما باید بدانید ایده گرفتن به معنای کپی کردن نیست، تماشای این لوگوها سبب افزایش خلاقیت شما برای طراحی لوگوی جدید و چشم‌گیر می‌شود.


سبک طراحی خود را انتخاب کنید

طراحی لوگو

 

در هنگام سفارش طراحی لوگو، سبک طراحی خود را انتخاب کنید. سبک‌های طراحی زیادی وجود دارند. سبک‌های اصلی مانند کلاسیک، مدرن یا مینیمالیست و دست‌ساز است. با توجه به برند خود، سبک دلخواه خود را با دقت انتخاب کنید.


ساده طراحی کنید

 

هنگام سفارش لوگو از شرکت‌های که این کار را انجام می‌دهند بخواهید که لوگویی ساده برای شما طراحی کنند؛ به این معنا که پیشنهاد بدهید که برای لوگوی برندتان  از یک یا دو رنگ و از فونت و عناصر ساده استفاده کنند تا مخاطبان بتوانند در نگاه اول پیام شرکت شما را به خوبی درک کنند . همچنین یک طراحی لوگو ساده  همیشه در ذهن مردم باقی می‌ماند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ نیز از لوگوهایی با طراحی‌های ساده استفاده می‌کنند. به عنوان مثال لوگوی نایکی از یک لوگوی ساده برای شرکت خود استفاده کرده است. لوگوی پپسی فقط از دو رنگ ساخته شده است و لوگوی سامسونگ تنها از یک رنگ تشکیل شده است. 


گفتن داستان

 

هنگام خرید لوگو از شرکت‌ طراح لوگو بخواهید که پیام شرکت شما را در قالب داستان بیان کند؛ چون مردم ترجیح می‌دهند که پیام‌ها را از طریق داستان دریافت کنند. به عنوان مثال دومینو بزرگترین پیتزا فروشی زنجیره‌ای جهان، در لوگوی خود از سه نقطه استفاده کرده است. این سه نقطه نماد سه رستوران اول دومینو است که تمام فعالیت‌های این رستوران از آنجا آغاز شد. نمونه‌ای دیگر می‌توان به لوگوی ستاره‌ای سه پر بنز اشاره کرد که این لوگو مفهوم تسلط بر زمین،آسمان و دریا را نشان می‌دهد.

 

اهمیت طراحی لوگو برای برندینگ


لوگو،یک طرح گرافیکی از شرکت شما است که نشان می‌دهد فعالیت شرکت در چه راستایی است. به عنوان مثال لوگوی مک دونالد با یک ام بزرگ زرد رنگ در پس زمینه‌ای  قرمز رنگ طراحی شده است و برای تمام افراد در جهان شناخته شده است. بنابراین لوگوی شرکت شما باید دارای طرحی خاص و منحصر به فرد باشد و  با نگاه به آن مشتریان بتوانند به آسانی کسب‌وکار شما را شناسایی کنند. در تمام جهان، لوگوها  هویت شرکت را نشان می‌دهد. همچنین اگر یک شرکت از یک طراحی مناسب برای لوگوی خود استفاده کند، توجه مشتریان جدید را جلب می‌کند و نسبت به شرکت‌هایی که از لوگو استفاده نمی‌کنند پیشرفت بیشتری را در کسب و کار خود خواهد دید. برای طراحی لوگو به یاد داشته باشید که تأثیرگذاری تصاویر و رنگ‌ها بسیار بیشتر از متون است و این نوع لوگوها توجه بیشتری را از سوی مخاطبان جلب می‌کنند.
 به شرکت‌ها و کسب و کارهایی که تازه تاسیس شده‌اند پیشنهاد می‌شود که  در تمام تبلیغات چاپی و آنلاین فقط از یک لوگو استفاده کنند. در واقع لوگوی مناسب در برند سازی شرکت شما تأثیر زیادی دارد. یک لوگو باید به درستی بتواند استراتژی‌ها و هویت شرکت را نشان دهد. استفاده از یک لوگوی نامناسب سبب می‌شود که از لحاظ مالی و زمانی به شرکت شما خسارت وارد شود. لوگویی با طراحی چشم‌گیر و خاص می‌تواند برند شما را از رقبای خود متمایز کند ؛ برای مثال بیشتر پیتزافروش‌ها از لوگوهای مشابهی برای معرفی برند خود استفاده می‌کنند اگر در این کسب و کارها از طرح‌های خاص و متفاوت استفاده شود سبب می‌شود از سایرین متمایز شوند. همچنین یک لوگو وفاداری به برند شما را افزایش می‌دهد و سبب افزایش اعتماد مشتریان به شرکت شما می‌شود. 

برای استفاده از خدمات بیشتری که شاید برایتان مفید باشند می‌توانید روی لینک‌های طراحی سایت، سئو و بهینه‌سازی سایت و ترجمه و کپی رایتینگ کلیک کنید.

 

مزایا و معایب استفاده از لوگو برای صاحبان کسب و کار

لوگوی تجاری


 برای آن که شرکت‌ها هویت خود را نشان دهند سفارش طراحی لوگو اولین کاری است که انجام می‌دهند. معمولا شرکت‌ها هزینه‌های زیادی را برای سفارش لوگوی منحصر به فرد و جامع پرداخت می‌کنند. یک لوگو می‌تواند تأثیر زیادی بر ذهن مردم بگذارد. طرح‌های قابل درک و برجسته همیشه ارزش زیادی را حفظ می‌کنند و به مردم کمک می‌کنند تا فلسفه و هویت  کسب و کارها را درک کنند. سفارش طراحی لوگو برای صاحبان کسب و کار مزایا و معایبی دارد که در ادامه به آن پرداخته می‌شود.


مزایا

 

یک طرح خاص از لوگو می‌تواند هویت کسب‌ و کار شما را به خوبی بیان کند و سبب شهرت کسب‌ و کار شما می‌شود. همچنین با یک لوگو، بحث درباره برند شما زیاد می‌شود؛ به گونه‌ای که مشتریان و مخاطبان شرکت درباره سبک‌های طراحی، فونت‌ها و رنگ‌های لوگوی شما صحبت می‌کنند؛ در نتیجه ذهن مخاطبان بیشتر با لوگوی شما درگیر می‌شود و سبب افزایش فروش شما می‌شود. سفارش لوگوی منحصر‌به فرد سبب تمایز شما از رقبا می‌شود.

 

معایب


برای خرید لوگوی منحصر به فرد باید هزینه زیادی را پرداخت کنید. همچنین برای طراحی لوگوی تجاری چشم‌گیر باید زمان زیادی را اختصاص دهید. ممکن است در فرایند طراحی لوگو تأخیر صورت گیرد، امید خود را از دست ندهید و ادامه دهید. سفارش طراحی لوگوی حرفه‌ای برای همه کسب و کارها ضروری نیست، اگر کسب و کار کوچک خانگی دارید می‌توانید از لوگوهای سنتی و ساده استفاده کنید. در زمان سفارش طراحی لوگو باید به صورت دقیق  رزومه و پروژه‌های قبلی شرکت‌های طراح را بررسی کنید تا مطمئن شوید که می‌توانند برای شما لوگوی منحصر به فرد طراحی کنند. 

برای بهره‌مندی از خدمات دیگر آنسه میتوانید روی تدوین و فیلم‌برداری عروسی کلیک کنید.


بازسازی لوگو و علائم تجاری

 

جذابیت و تاثیرگذاری لوگوها  پس از مدتی کاهش می‌یابد و باید بعد از گذشت زمانی از طراحی آن‌ها، تغییرات و اصلاحاتی بر روی آن‌ها  انجام داد. اگر شرکت شما گسترش پیدا کرد و  بخش‌های جدیدی به شرکت شما اضافه شد یا اهداف و استراتژی‌های کسب‌ و کار شما تغییر پیدا کرد، لازم است تغییراتی در لوگو متناسب با تغییراتی  که در شرکت رخ داده ایجاد کنید. عناصر لوگو با فرهنگ جامعه و مدهای روز متناسب هستند ولی این عوامل با گذر زمان تغییر می‌کنند‌‌، به همین علت پس از مدتی که از  سفارش طراحی لوگو گذشت، اگر دچار فرسودگی شده بود باید تغییراتی در طراحی لوگو ایجاد شود تا مخاطبان خود را از دست ندهید. توجه کنید زمانی‌که قصد دارید لوگوی خود را بازسازی کنید، باید تغییراتی  ظریف و کم در  لوگو ایجاد ‌کنید تا مخاطبانی که قبلا توانستند با برند شما ارتباط برقرار کنند را از دست ندهید. به عنوان مثال گوگل هر چند سال یک بار تغییرات  کمی در لوگوی خود ایجاد می‌کند.

 

ثبت رسمی لوگو

 

پس از سفارش طراحی لوگو به دلیل وجود قانون مالکیت و حقوق لازم است لوگوی خود را ثبت کنید. در واقع اگر طراحی لوگویی که سفارش می‌دهید بسیار جذاب و تأثیرگذار باشد، ممکن است رقبایتان بخواهند از لوگوی شما کپی کنند، بنابراین برای جلوگیری از این سو استفاده و حفظ لوگوی شخصی خود لازم است که آن را ثبت کنید. ثبت رسمی لوگو سبب حس اعتماد در بین مردم می‌شود و اگر شرکتی از لوگوی شرکت  شما بدون رضایت و بدون مجوز کپی کرد، می‌توانید به صورت قانونی اقدام به شکایت کنید و آن فرد باید برای خسارتی که به شرکت شما وارد کرده هزینه‌های جبرانی پرداخت کند. اگر لوگوی خود را ثبت کنید تا زمانی‌که تمایل به حفظ آن دارید، مالکیت معنوی آن حفظ می‌شود و تاریخ انقضایی برای حفظ آن در نظر گرفته نشده است. همچنین در صورتی‌که لوگوی شما ثبت شده باشد، ورود کالاهای وارداتی که با لوگوی مشابه شما باشد متوقف می‌شوند. ولی باید بدانید که ممکن است این فرایند کمی طولانی به نظر رسد.  در ادامه توضیحاتی درباره دو گام اساسی برای ثبت یک لوگوی تجاری گفته می‌شود.
گام اول: مطمئن باشید لوگوی شما  منحصر به فرد است سعی کنید هنگام سفارش طراحی لوگو از شرکت‌های طراح لوگو بخواهید که از جلوه‌های بصری خاص و طرح‌های خلاقانه استفاده کنند تا لوگوی شما از لوگوی رقبایتان متمایز باشد. این شرکت‌ها لازم است به پایگاه اطلاعات علائم تجاری بروند و لوگوی رقبای شما را با دقت بررسی کنند تا مطمئن شوند  لوگویی که برای  شما  طراحی کردند از  رقبای شما متمایز است.
گام دوم: مالکیت لوگوی خود را به دست آورید
راه‌های مختلفی برای به دست آوردن مالکیت معنوی لوگو وجود دارد که در میزان سرمایه‌گذاری که می‌خواهید انجام دهید، متفاوت است. می‌توانید در منطقه‌ای که زندگی می‌کنید بدون آن که لوگوی خود را ثبت کنید از آن استفاده کنید ولی افراد در شهرهای دیگر می‌توانند از لوگوی شما استفاده کنند. گران‌ترین گزینه،  ثبت لوگو  تجاری در USPTO  (اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا) است. برای این فرآیند، شما به یک وکیل نیاز دارید تا شما را در مورد ثبت لوگو راهنمایی کند، با این اقدام دیگر هیچ شرکت در هیچ کجای جهان نمی‌تواند از لوگوی شما کپی کند. 

 

هزینه طراحی لوگو به کیفیتی که می¬خواهید لوگوی شما داشته باشد، بستگی دارد. با تماس گرفتن با کارشناسان آنسه هزینه سفارش طراحی لوگو به شما اعلام می‌شود. مطمئن باشید هزینه دریافتی تیم آنسه بسیار منصفانه خواهد بود.

هزینه طراحی لوگو به کیفیتی که می‌خواهید لوگوی شما داشته باشد، بستگی دارد. با تماس گرفتن با کارشناسان آنسه هزینه سفارش طراحی لوگو به شما اعلام می‌شود. مطمئن باشید هزینه دریافتی تیم آنسه بسیار منصفانه خواهد بود.

مان تحویل لوگو بین 2 روز تا یک هفته طول می‌کشد ولی این زمان نسبت به طرحی که خواستار آن هستید و تغییراتی که می‌خواهید در طرح اولیه لوگو اعمال شود، متغیر است.

به دلیل آن که در زمان سفارش طراحی لوگو، کارشناسان تیم آنسه اطلاعات کامل از جمله اهداف کسب‌و‌کارتان، رقبا و مخاطبان هدف را از شما دریافت می‌کنند؛ بنابراین این امر بعید به نظر می‌رسد. تیم آنسه در طول طراحی لوگو با شما کاملا در ارتباط هستند، تا اطمینان حاصل شود که طرح لوگو مورد پسند شما خواهد بود.

برای ثبت سفارش لوگو کافی است از طریق سایت AnseTeam.com لوگوی خود را سفارش دهید، پس از آن در اولین فرصت کارشناسان تیم آنسه با شما تماس می‌گیرند و متناسب با سلیقه و کسب و کارتان برای شما لوگو طراحی می‌کنند.

اگر در ثبت سفارش برای طراحی لوگوی خود عجله دارید، تیم آنسه می‌تواند در کمتر از 48 ساعت برای شما لوگوی شما را طراحی کنند، فقط 20 درصد به هزینه طراحی لوگو افزوده می‌شود.

شما می‌توانید قبل از سفارش طراحی لوگو نمونه کارهای شرکت تبلیغاتی بازرگانی آنسه را مشاهده کنید و از کیفیت طراحی لوگو که قصد سفارش آن را دارید مطمئن باشید.

اگر پس از طراحی لوگو خواستار تغییراتی در طراحی لوگو هستید، هیچ مشکلی نیست، متخصصان گرافیست آنسه یک طرح اولیه لوگو برای شما ارسال می‌کنند و در این مرحله به شما این فرصت داده می‌شود که اگر درخواست تغییراتی در طراحی لوگو هستید، بیان کنید و مطابق با بازخورد شما تغییرات در طراحی لوگو اعمال می‌شود. حداکثر 3 بار تیم آنسه این فرصت به شما می‌دهد و مطابق با نظرات شما تغییرات را در طراحی لوگو ایجاد می‌کنند.

مطابق با نوع خدمت اینستاگرام که شما خواستار آن هستید، زمان متغیر است. تیم آنسه، در کمترین زمان ممکن استوری‌های و پست‌های تبلیغاتی شما را آماده می‌کند.